מהוא שליכט צבעוני

שליכט צבעוני הוא בעצם ציפוי טיח צבעוני מיוחד לקירות החיצוניים של הבית אשר בנוסף להיותו דקורטיבי, הוא גם בעל כושר איטום ומהווה כשכבת הגנה לקירות החיצוניים של הבית מפני רטיבות, וחדירת מי גשמים.

שליכט צבעוני הוא  אחת הדרכים המקובלות ביותר בארץ לחיפוי בית פרטי וכן לשיפוץ חיצוני וחיפוי בתים משותפים.

השליכט מורכב מחומרים טבעיים ודבקים מיוחדים אשר במריחה נכונה ומקצועית יוצרים מרקם וטקסטורה יפה ואחידה.

את השליכט הצבעוני ניתן להשיג במבחר גדול של גוונים וטקסטורות שונות.

קצת על תכונותיו של השליכט הצבעוני

שליכט צבעוני איכותי מעניק הגנה מלאה מפני תנאי מזג האוויר, והוא עמיד בפני גשם או חום, הוא גמיש, אינו נסדק ומחזיק למשך שנים רבות. ניתן לשטוף אותו במים במידה והתלכלך ואין צורך לצבוע אותו מחדש. כיום בתים רבים מצופים בשכבת טיח צבעוני והוא הוכח כחומר הטוב ביותר לאטימת הבית וליצירת מראה מודרני, אסתטי ואיכותי.

עבודת שליכט צבעוני ברחוב ההרדוף בכפר יונה

שלבי עבודה ביישום שליכט צבעוני

שלב ראשון – שטיפה בלחץ של מים לצורך הסרת לכלוך ואבק מצטבר הקיים על מעטפת קירות המבנה.

שלב שני – עבודות הכנה לפני טיח הכוללות: מריחת כל הבית בחומר מקשר (הנקרא גם פריימר) שאליו השליכט יידבק לאחר הייבוש. אנחנו משתמשים בפריימר קוורץ או חודר שריון של חב' דקוליין אשר מחזק את התשתיות בצורה הטובה ביותר. במקרים בהם יש סדקים במבנה ושברים במעטפת הקירות, אנו מיישמים שיריון קירות ומריחת דבק (p200) והטבעת רשת אינטגרלס משוריינת לפני מריחת הפריימר, קח אנו מונעים סדקים בעתיד ושומרים על קירות המבנה.

שלב שלישי – מתחילים ביישום השליכט. כדי לחסוך בזמן יקר ולא לתת לשליכט להתייבש לפני סיום העבודה, בכל חלק שמיושם בו השליכט נמצאים שני בעלי מקצוע, אחד מורח את השליכט והשני עובר מייד אחריו ומבצע את מריחת החומר כדי ליצור את המרקם והטקסטורה הרצויים.

סוגי הטקסטורות של השליכט צבעוני

את השליכט צבעוני ניתן ליישם במגוון טקסטורות הנקבעות ע"י עוביים השונה של גרגירי השליכט אותם מוסיפים לתערובת. כל עובי נותן טקסטורה ומרקם שונה למראה הסופי של השליכט צבעוני.

כשמבצעים שליכט צבעוני בתוך הבית משתמשים לרוב בגרגירים קטנים בכדי ליצור מרקם עדין.

מחוץ למבנה מומלץ להשתמש בגרגיר גס יותר הניכר למרחוק ותורם ליופי המבנה.

שליכט צבעוני הוא עבודה למקצוענים בלבד, הוא לא סתם טיח, אלא טיח עם מרקם מיוחד הדורש ידע רב בהכנת התשתית ומצריך קבלן אחראי ואמין ועובדים מנוסים היודעים היטב את העבודה.

כל פרוייקט של חברת B.I.Projects מלווה ע"י יועץ ומתאם של חברת דקוליין שמלווה את הפרוייקט מתחילתו ועד סופו.

ביצוע שליכט צבעוני של חברת B.I.Projects יכול לכלול גם התקנת קרניז דקורטיבי חיצוני שמתווסף לחלקו העליון של המבנה ויוצר מראה מרשים ויוקרתי.

מחיר ביצוע עבודות טייח, עבודות שליכט צבעוני ושיפוץ חיצוני נקבע על פי מגוון פרמטרים, ביניהם גודל המבנה, מצבו הפיזי של המבנה, סוג החומרים ביישום ועוד.

לקבלת הצעת מחיר לביצוע עבודות שליכט צבעוני
התקשרו 054-4448456
B.I.Projects – צוות אומנות השליכט
מעל 15 שנות ניסיוןטקסטורות שונות של טיח צבעוני בגווני אפור